Knihy levně a legálně III - E-knihy zdarma podruhé

31. července 2018 v 17:52 | Dragilia |  Knihožralok
Od minulého článku věnujícímu se téže tématice jsem našla další poklady. Nejprve jsem uvažovala o prostém rozšíření přízpěvku původního, nakonec jsem si to ale rozmyslela. Tím bych totiž o novinky mohla připravit čtenáře, kteří četli jeho originální verzi. :-)


DataBook

Nabídka jistě potěší literární fajnšmekry. Je libo nakouknout, jak vypadala předválečná dobrodružná literetura? Nebo třeba barokní drama? Nezapomíná se však ani na zvučná jména jako Alexandr Dumas ml., Allan Edgar Poe, Jiří Orten nebo Viktor Dyk. Ne všechna díla klasiků jsou ale k mání bezplatně. Pokud například sháníte Krysaře, na stránkách DataBook vás to pár korun stát bude.

Knihy zdarma navíc nepodléhají žádnému dalšímu dělení. Budete-li tedy chtít pátrat jen mezi nimi, čeká vás náročné proklikávání (neboť nabídka 362 knih není zrovna malá). Při hledání konkrétního díla si však může práci usnadnit abecedním řazením dle nastaveného parametru - názvu či autora.

Velmi mě naopak potěšili třemi možnými formáty - e-Pub, mobi/Kindle a PDF, díky čemuž nejsou z vybírání vyřazeni ani čtenáři bez čteček.

DataBook kromě distribuce e-knih nabízí i jejich tvorbu. Tato služba autorům je zpoplatněná, nicméně jsou v ní zahrnuty i profesionální korektury, sazba a tvorba obálky. Čtenář se tak (snad) nemusí obávat žádných hrubých nedodělků.

Martinus.cz

Ač to tak na první pohled nevypadá, nabídku e-knih zdarma má i toto on-line knihkupectví. Dostanete se však do něj až po přihlášení. Po klidnutí na ikonku s vaším jménem pak stačí jen vybrat Ke stažení a v první zamodřené řádce kliknout na knihy zdarma od našich partnerů.

Nabídka obsahuje 54 českých, či slovenských titulů. Kromě politických pamfletů a historických analýz se tu skrývají i básně, pár čísel hororového časopisu, beletrie nebo návody pro fotografy a marketéry. Klasiku, či známé knihy však budete muset patrně hledat jinde.

Knížky jsou k dispozici ve třech formátech - e-Pub, mobi/Kindle a PDF.


Kosmas

V nabídce najdete knihy v češtině a angličtině. Do první kategorie patří např. pohádky H. CH. Andersena, povídkové sbírky, básně nebo česká klasika jako Čapek, Němcová a Neruda. K procvičení angličtiny se zase může hodit Drákula, Sherlok Holmes či další perly světové literatury (Je libo Dickense, Austen nebo třeba Wellse?)

V tuto chvíli jsem napočítala přesně 89 e-knížek, které si lze stáhnout ve formátech E-pub či Mobi. Jejich seznam však není nijak členěný a odkazuje nejen na bezplatné e-knihy, ale i na jejich (placené) papírové či audio sestřičky. Je tedy nutné si dát pozor a neliknout vedle.

Krom toho je ke stahování nutné se přihlásit - případně se zaregistrovat.

A to je pro dnešek vše.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alissa Alissa | Web | 31. července 2018 v 20:52 | Reagovat

Vida, díky za tipy! Já jsem se zásobila na projektu Gutenberg a zatím nehledala nic dalšího, ale tyhle stránky určitě někdy prozkoumám.
K těm formátům - epub umí přečíst program Calibre, kdyby se to někomu hodilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama