Knihy levně a legálně II – Poškozené výtisky

27. října 2015 v 21:10 | Dragilia |  Knihožralok
V minulém díle tohoto miniseriálu jsem se věnovala nejrychlejší variantě získání čtiva - e-knihám zdarma. Soubory složené z jedniček a nul ale nevyhovují každému. Jak si tedy pořídit fyzickou knihu, přestože prasátko obezitou rozhodně netrpí?

Velkou službu nám v tom dělají knihkupci, kteří se naučili nabízet dříve neprodejné kusy. Se slevou. Knihy, které při manipulaci ve skladu dostaly nějakou ránu, roztrhl se jim sundavací přebal, schytaly čárku fixou… klidně za poloviční cenu. Z mých zkušeností (s Knihcentrem) mohu říct, že závady čtení nijak nepřekážely. Dokonce byly knihy v lepším stavu, než v jakém mi je umí vracet kamarádi.

Od doby, kdy jsem na tuhle možnost přišla, uplynulo už několik let. Nabídka se díky tomu trochu rozrostla. Jak to tedy vypadá v nejrůznějších e-shopech dnes?


Dům knihy

Poškozené knihy zde nemají přímo svoji samostatnou kolonku. Jejich prodej byl zařazen do "Výprodeje" společně s těmi dříve vydanými. Seznam je tedy o něco delší a procházení zabere víc času. (I když trochu pomůže levý sloupec s orientačním rozdělením - beletrie, umění, dětská literatura…)

Co mě však zlobí o mnoho víc, je zbytečné natahování výpisu nedostupnými tituly, které z nabídky očividně nemizí. Alespoň že v zápatí mi stránka zobrazuje náhledy naposledy prohlédnutých knih - a já je nemusím znovu vyhledávat.

Slevy jsou počítány v závislosti na stupni poškození - jejich výše se tedy může razantně měnit.

Možnosti dodání: vyzvednutí na prodejně, Česká pošta

Knihcentrum

O Knihcentru jsem mluvila už ze začátku. Musím se ale přiznat, že dřívější uspořádání jejich webu mi bylo milejší. Dnes totiž jakoukoli záložku odkazující k prodeji poškozených knih postrádá. Jejich článek v "Revue" z minulého roku však o této možnosti hovoří - jen si poznámku, jestli je dostupný i poškozený výtisk, musíte zjistit přímo u daného titulu.

Možnosti dodání: odběrová místa Knihcentra, Česká pošta, Geis logistic - doprava domů či na výdejová místa

Aktualizace:
Nově zavedli i kategorii "bazar". Můžete hledat knížky přímo v ní, nebo si při normálním vyhledávání nastavit "dostupnost v bazaru". (Kolonka dostupnosti je nahoře na stránce.)
A kdybyste se chtěli nejprve podívat, jak takové poškození můž vypadat, nakoukněte do článku Cukrblik.

AZ knihy

Konečně konkrétní nabídka! Dojem mi nekazí ani slova jako nedostupné či vyprodáno. A jako bonus se mi celkem i trefili do vkusu. Na poškozené knihy je navíc avizovaná jednotná sleva - 50%. Jen, kdyby jich bylo dostupných více…

Možnosti dodání: PPL, Česká pošta, pobočka Zásilkovny Point, provozovny Žabka

Dobré knihy

Seznam nabízených knížek se délkou velmi blíží tomu v Domu knihy. A to i bez starších titulů. Oproti ostatním ale nabízí spoustu filtrů, které pomáhají s orientací. V levém sloupci si knížky můžeme roztřídit podle žánrů, v záhlaví zase podle ceny. Hledáme tedy fantasy či sci-fi do dvoustovky? Nebo snad učebnice a něco na zabavení mladšího sourozence?

Možnosti dodání: vyzvednutí na místě (v Praze), PPL, Česká pošta, výdejní místa Úloženky


A to je pro dnešek vše. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama