Proč zrovna Knihožralok?

2. září 2015 v 8:00 | Dragilia |  Knihožralok
Protože jsem pro knižní rubriku zvolila (trochu) podivné jméno, myslím, že je na místě ho trochu blíže vysvětlit.Škrábání v minulosti
Před delší dobou jsem tu podobnou rubriku měla - pod jménem Knihomolna. Zapojila jsem se s ní do Kouzelné knihovničky od Abbys a… Jistě víte, že veškeré články z ní tak se objevovaly ve výpisu tohoto projektu. Kvůli tomu jsem byla vlastně velmi limitovaná, co do ní mohu umístit. Připadalo mi totiž nanejvýš sprosté jen tak ji spamovat jinými články.

Navíc jsem si s postupem času uvědomila, že na sebe díky ní prozrazuji až příliš informací. Alespoň na svůj vkus. Krom své lásky ke knihám a sdílení svých miláčků jsem totiž celý internet informovala o části našeho nábytku (knihovničkách), o množství, novotě a jakosti knížek, které si mohu dovolit pořizovat… Vím, pravděpodobně se nenajde zloděj, který by bohatost či chudobu potenciálních obětí zjišťoval z článků pod heslem Kouzelná knihovnička, ale… Došlo mi, že mi vlastně tenhle neřízený tok informací nevyhovuje.

A tak zemřela Knihomolna.

A co teď?
Nový začátek jsem tak chtěla začít s čistým štítem. Jednak si nejsem úplně jistá, jak by se nastavení blog.cz tvářilo na novou rubriku se stejným jménem (a co teprve propojení s Kouzelnou knihovničkou), a druhak… Přišlo mi to jako zbytečné zmatení čtenářů. Zvláště, když hodlám v nové rubrice zveřejňovat články zcela jiného ražení než v předešlé.

Ale proč zrovna Knihožralok?
Za jméno nové rubriky musím poděkovat kamarádovi, který mi kdysi půjčoval knížky. Když jsem mu je následně druhý den vracela, byl mojí rychlostí docela… konsternovaný. Proto také začal prohlašovat, že označení knihomol je pro mě naprosto nedostatečné. Knihy prý spíš hltám. Jako právě zmíněná paryba.

Právě proto jsem se rozhodla si na blogu udělat takovou malou připomínku dob, kdy času bylo habaděj a několik knížek denně nebyl nejmenší problém.

(A doufám, že je znovu přilákám. Nebo že by slyšely na "Puťa puťa?" :-D)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama