Kdo či co jsou vlastně Blumíci?

25. prosince 2014 v 17:59 | Dragilia |  Blumilaja
Už poměrně dlouho nesou tyto stránky podtitul "Šílený svět Blumíků". Přestože mně s Kombou to přišlo naprosto přirozené, protože jsme právě tento svět hodlaly příběhy zalidnit, nikdy jsme vlastně název čtenářům (či příležitostným návštěvníkům) blíže nevysvětlily.

Zdá se mi, že je tedy nejvyšší čas to napravit.


Kdo či co jsou vlastně Blumíci?

Už položením této otázky sama sebe dostávám do poměrně složité situace. Blumíci dnes totiž již dávno nejsou Blumíky z dávných časů. Povaha, podstata... snad vše důležité se změnilo. Zůstalo vlastně jediné - vnější vzhled.

Mohu tedy začít tím, že Blumíci jsou drobná modrá stvoření se špičatými zoubky. Kdysi bývali veselí, hraví, až trochu dětinští. Složitými otázkami jako je filozofie, fyzika či právo se odmítali zabývat a jejich dny plynuly v bláznivých radovánkách.

Do země, kterou dnes nazývají svou - Blumilajou, přišli kdysi dávno neznámo odkud. Ve velmi zbídačeném stavu se malá skupinka přeživších vylodila na pobřeží. A nebýt obrovské pomoci a péče místních Spinkvalianů, jen těžko by dokázali přežít.

Spinkvaliané se od nich vzhledově velmi lišili - popelavá pokožka s rudými znaky, špičatější nosy i pichlavé pohledy očí nedávali příliš možností k jakékoli záměně. Přesto se mezi původními obyvateli a přistěhovalci se vyvinul velmi zvláštní vztah.

Učení a často až přespříliš vážní Spinkvalové na Blumících obdivovali jejich hravost a bezstarostnost. Skotačení a šílené nápady nového národa vítali jako obveselení ve svých, mnohdy velmi trudných, úvahách strážců Dračího ohně.

Blumící zase díky péči a citlivému vedení získali možnost žít svůj život bez vyrušení tíhou povinností. Měli možnost jakoby zůstat dětmi, o které se "rodiče"-Spinkvalové starali a učili je to nejnutnější.

Tato vzácná symbioza však nevydržela věčně. Jeden přespříliš ctižádostivý a majetnický Blumícký chapec - Fenzen - v hněvu a zlobě, že se s ním Spinkvalové nechtějí podělit o veškeré své vědění, porušil rovnováhu. Jeho kledba uvrhla všechny Spinkvaly do stínového světa zrcadel a Blumícký národ osiřel.

Pro absenci strážců a neinformovanost Blumíků se nakonec stalo to, čemu se po staletí snažili Spinkvalové zabránit - uhasl Dračí oheň, který zemi chránil před vstupem zla ze stínového světa. Přestože Spinkvalové drželi i nadále stráž alespoň u bran dělící oba světy, jejich skromné počty jim nedovolovali ubránit vše. A proto do, kdysi vzkvétající, Spinkvalie začala prosakovat špatnost.

Tento stav změnil mnohé. Blumíci byli donuceni dospět ve světě bez dobrých vzorů i bez předchozí zkušenosti se zlem. Za své vůdce navíc zvolili Fenzena a jeho následovníky, neboť ti znali nejvíce z učení Spinkvalů. Bohužel právě těm ze všech nejvíce scházela morálka a pokora jejich učitelů. I jejich znalosti pak byly jen velmi povrchní, co se podstaty věcí týkalo.

Spinkvalové - uzavřeni ve stínovém světě - pak bojovali o holé přežití. Se snahou alespoň částečně spnit úkol draky svěřený - ochránit Spinkvalii. Kvůli tomu se z jejich povědomí postupně vytrácelo vše nesouvisející s tímto posláním - kultura, vědění, morálka... to vše se ztratilo v propadlišti dějin. Ze starých Spinkvalianů nakonec zůstali jen stíny téže magické podstaty s letmým tušením pradávného slibu. Vše ostatní však nahradila sžírající nenávist a touha po pomstě namířená proti pokračovatelům Fenzenova odkazu.

V každém Blumíkovi i Spinkvalovi se tak snoubí pradávná postata s působky zla. V obou národech klíčí dvě semena a záleží jen na nich, které z těch dvou budu opečovávat a které zahubí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 28. prosince 2014 v 14:43 | Reagovat

Koľko nepekného dokáže spôsobil jeden prehnane ctižiadostiví Blumík. Je to smutné vidieť takúto utopickú harmóniu rozpadnúť sa.

2 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 28. prosince 2014 v 23:59 | Reagovat

[1]: Ctižádost bez rozmyslu může napáchat mnoho škody. Jen je otázkou, jestli idylu dávných dní nepřibarvila špatná paměť všech zúčastněných. :-D

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 29. prosince 2014 v 17:25 | Reagovat

To jsou zajímaví tvorové...

4 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 23:47 | Reagovat

[3]: V to doufám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama