Medailonek

23. srpna 2014 v 8:00 | Dragilia
Je tomu už pár let (no, možná o trochu víc), kdy jsme s Kombou hledaly svoje místo na síti. "Tajný" šuplík na naše příběhy a sny.

Při vybírání názvu jsme se shodly na slovu šílený. Bylo všeříkající. Zachytilo svět kolem, naši tvorbu i nás samotné. A jak se zdá, určitá špetka toho v nás vězí dodnes.

Abychom si ji uchovaly, začala Komba vymýšlet Blumilaju - podivný svět obydlený ještě praštěnějšími tvorečky - Blumíky. V jejím podání to bylo lehce infantilní a veselé místečko. Kvůli časové vytíženosti jí však v poslední době na příběhy nezbývá příliš času. Takže se možná bude velmi divit, co jsem jí s její zemí i rasou provedla. Holt jsem vždy měla blíže ke Spinkvalům. Zvláště v jejich temné pozdní formě…Samotný blog si za ta léta prošel nesčetnými proměnami. Ne sice vzhledu (s designem se dodnes příliš nepřátelím), ale v obsahu určitě. Na místo primárně určené pro povídky a básničky postupně začaly přibývat i upoutávky a pokusy o recenze, výsledky našeho snažení výtvarného i fotografického, reporty z akcí či komentáře k určitým tématům. A kdo ví, co přinese budoucnost?

Jsme však stvoření plachá (ač se to mnohdy nezdá) a střežíme si své soukromí. Proto o sobě neprozradíme ani v tomto medailonku o mnoho více, než lze vyčíst ze samotných článků. :-)

V případě potřeby nás můžete kontaktovat na deux-fee@email.cz

Dragilia

Popsat sama sebe není vůbec lehké. Zvláště, když mám občas pocit, že bych se klidně mohla přejmenovat na Oxymóron (na nožičkách).
Pár věcí je však jistých. Mám ráda příběhy a literaturu obecně. Nesnáším ranní vstávání. Jsem nadšená přírodou a nikdo mi nevymluví, že chrobáci jsou roztomilí. (Ne, ani Kombě se to dosud nepodařilo.)
S chutí se pouštím do nových bláznivin a mnohdy v nich vytrvávám, i když se ukáže, že neoplývám talentem. Z tvrdohlavosti? Z bláhové naděje, že se to přece jen jednou zlomí? To nevím ani já sama.

Komba

Dříve rovnocenná přispěvatelka, dnes již spíše vítaný host v těchto vodách.
Snílek plný nápadů, který však pro svou hyperkritičnost málokdy vypustí něco do světa. Různorodost jejích zájmů navíc způsobuje, že by vše stíhala, jen pokud by den měl 72 či více hodin.
Přestože je mnohem nadanější, co se estetična týče, zatím se mi ji nepodařilo přesvědčit, aby některý ze svých výtvorů hodila do pléna. Tak snad někdy příště. :-)


Krom Šíleného světa Blumíků jsme k zastižení:

v Klubu Snílků (jehož jsme členkami a já teď už i jednou ze správkyň),


Mimo tyto "oficiální kanály" se naše jméno může mihnout i:

v Projektu ilustrace (který ale poslední dobou trestuhodně zanedbávám),
na blogu Pohádek pro kulíšky (kam jsme kdysi přispěly)
či o nás může padnout zmínka jako o přispěvatelkách v Infoukoutku Blogosvěta.


Doufám, že jsem ukojila vaši zvědavost, ale zároveň vás nezahltila přehršlí zbytečností. :-)

Loučí se
Dragilia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama