Podvedená

4. listopadu 2011 v 21:56 | Dragi |  Zrnka písku
Sliboval jí, že dostane vše, co si jen bude přát.

Seděla na okně velkolepého paláce a zoufale se nudila. Bez zájmu koukala ven a sledovala vířící barvy podzimu. A přitom kdysi tohle roční období milovala! Mohla se donekonečna dívat na padající záplavu listí... Ale to už je dávno pryč.
Tehdy jí říkali Štístko. Měla spoustu přátel a všechny je bavila svými vtípky. Hořce se pousmála. Kde že jsou ty doby? Změnila se. Hodně se změnila. A už si ani nepamatovala, kdy se vlastně naposledy smála.
Chtělo se jí říct, že tím vším je vinnen on. Ten, který jí tenkrát slíbil všechno na světě. Ale dobře věděla, že tomu tak není. Mohla si za to sama. Protože mu uvěřila.
Chtě nechtě musela trochu obdivovat jeho smysl pro humor. Tu kousavou ironii, kterou jí dokázal, jak bývala hloupá. Protože skutečně měla cokoli, po čem zatoužila. Nádherný dům, zahradu, spoustu krásných zbytečností.
V první chvíli ani nechtěla vidět následky. Zavírala oči, aby je neviděla. A když ji na ně někdo upozornil. Obvinila ho ze závisti a už s ním dále neztrácela čas. Prostě si nechtěla připustit, že všechno hezké, co jí najednou potkává, se děje na úkor jiných.
Samozřejmě, mohla by si přát, aby jí opět navštívili a usmířili se s ní. Dokonce to už několikrát zkoušela. Ale nemělo to smysl. Místo jejích dávných kamarádů přišli jen loutky s jejich tvářemi. Říkali jí, na co jen pomyslela. Ale nic víc.
V pohádkách kdysi čítávala o dobrých vílách, nebo o kouzelných dědečcích. Ale mělo jí dojít, že v reálném světě není nikdy nic zadarmo. A jakou cenu pro ni má její život. Dávala všechno v sázku, jenom aby si splnila svá malicherná přání. Tak jak se teď může divit, že prohrála?

Sliboval jí, že dostane vše, co si jen bude přát.
A ona v té větě naivně viděla příslib svého budoucího štěstí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama