Sophiina volba

1. srpna 2011 v 14:07 | Dragi |  Knižní upoutávky


Příběh o plíživém zlu reality, které šedě a monotóně ničí jeden život za druhým.

Stinga právě vyhodili z práce v redakci. Ale on to svým způsobem vítá, protože se konečně bude moci vrhnout do uskutečňování svého snu stát se spisovatelem. Jenže najednou s hrůzou zjišťuje, že nemá ani ponětí o čem psát.
K jeho štěstí mu osud přivane do cesty hned dvě skvělé příležitosti - dopis od otce a setkání s podivnou dvojicí - s židem Nathanem a jeho přítelkyní Polkou Sophií.
K dopisu je přiložen šek a zpráva o smrti Stingovi dávné lásky Marii Huntové, jejíž tragický osud mu konečně dodá tu toužebně vyhlíženou inspiraci. A noví přátelé doslova obrátí jeho život vzhůru nohama.
Platonická láska k Sophii Stinga přiměje překonat i počáteční podivínství Nathana. Ten totiž, zdánlivě bezdůvodně, přechází od srdečné vřelosti k nenávistnému ječení. V takových chvílích Stinga obviňuje z rasismu, už jen proto, že pochází z "otrokářského Jihu" a Sophie si zase musí vyslechnout, že je "antisemitická polka, která se z Osvětimi dostala jen přes postel".
Postupně si je ale Stingo oba oblíbí a v tu chvíli se před ním začínají rozkrývat hned dvě tragédie, které opřádají Sophiin osud. Minulost, spjatá s Osvětimí a přítomnost s Nathanem...

Varování:

Nevhodné pro čtenáře, kteří nedokáží překonat autorovu sexuální frustraci čišící z každé stránky. Pokud se pustíte do tohoto hrůzného svědectví, připravte se na časté vytáčky v podobě Stingova stěžování si na nedostatek povolných žen, popisování jeho postelových neúspěchů a erotických fantazií. Přest tento zdržující element se však jedná o velmi silný příběh (ne)jednoho tragického života.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama