Obraz čtvrtý

26. června 2011 v 12:00 | Dragi

S širokým úsměvem se ukláněla obecenstvu. Dokázala to. Opět. Sice už několik let dělala primabalerínu, ale stále ještě nemohla uvěřit svému štěstí. Ale ještě více ji udivoval potlesk, kterým ji po každém představení zahrnuli. Že by skutečně tančila tak dobře?
V šatně se rychle převlékla. Už aby byla doma. Pořád jí trochu trápilo svědomí. Zvláště tady, tváří v tvář velkému zrcadlu... Jako by jí pohled na vlastní obličej stále připomínal tu malou zdradu, kterou udělala. Ale co! Po úspěchu toužily přece všechny! Tak co na tom, že se rozhodla si ho trochu pojistit? Ano. Někdo by mohl prohlásit za nemorální, že se snížila... Stop! Kdy si to konečně přestane vyčítat? Očividně se lidem líbí. Tak proč si pořád namlouvá, že tu práci získala jen kvůli té jedné noci. Ne! Vybral ji, protože je prostě nejlepší!
Naházela všechno do kabelky. Zase tu marní čas zpytováním svědomí... Proč si už konečně nedá pokoj? Stejně to už nezmnění. Tak proč by si neměla užít plody své píle? Ať už jí k tomu dopomohlo cokoli... Není to už jedno?
Ještě naposledy rozzářit obličej tím falešným úsměvem, rozdat pár autogramů a konečně klid. Ani ten taxík si nevezme. Má už těch lidí po krk! Zase by musela předstírat nadšení. Ani ti řidiči už ji nenechají jenom tak si sednout na zadní sedladlo a mlčet. Jako "celebrita tohoto města" musí být permanentně připravená na zvídavé dotazy fanoušků...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama