Baltazarovy Vánoce: Prolog - Svět kouzel

10. prosince 2010 v 17:50 | Dragi |  Šlechtičny
Schválně, co si myslíte, že by vám mohlo zničit radost ze zjištění, že vaše oblíbená knížka není fikce a vy navíc patříte do jejího světa? Že nic? Taky jsem si to myslívala... Než mě život vyvedl z omylu. Tahle skvělá zpráva totiž přišla v tom nejhorším možném načasování.
Už dávno jsem přestala věřit na kouzla a smířila se s tím, že mé sny o létání a magii se nikdy neuskuteční. Naučila jsem se s tím žít a naplánovala si něco... reálnějšího. Jenže ve chvíli, kdy jsem se konečně dostala na svou vysněnou školu a už se přede mnou začala rýsovat slibná budoucnost. Přiletěla sova s dopisem, který jsem vyhlížela už od svých devátých narozenin. Pro co se teď rozhodnout? Přeci nemohu chodit na dvě školy zároveň... A nebo mohu?
Tak bylo rozhodnuto za mě. Kvůli finančním problémům byla Kerinktonská umělecká už v dost dezolátním stavu. Ale nikomu to nevadilo! Jsme přece jenom malé chudé městečko, takže jsem na trochu nepohodlí zvyklí. Ale vláda si myslí něco jiného. Proto je moje vysněná škola do odvolání zavřená. A jelikož jen těžko najdeme nějakého sponzora, který by zaplatil kompletní rekonstrukci budovy. Pravděpodobně se její otevření jen tak nedočkám... Ach jo.
Paní ředitelka měla trochu problém s mým zařazením do ročníku. Věkem patřím mezi třeťáky, ale... O kouzlech, lektvarech ani dějinách magie nemám ani potuchy. Dohodly jsme se tedy, že o víkendech a prázdninách budu chodit na jakési "doučování". Tak doufám, že to zvládnu...Varování:

Velmi staré fanfiction na Harryho Pottera. Dětsky naivní a s neuvěřitelně krátkými "kapitolami". Protože je ale jediné, které jsem nezařadila do doby mapované knížkami (a není tedy tak hrozně do očí bijící, jak jsem se (ne)poprala s cizími postavami), z určité nostalgie ho tu zatím nechám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama