Dotknout se hvězd 2/4

30. října 2010 v 14:56 | Dragi
Módní přehlídka začala. Erik se snažil co nejpohodlněji zabořit do svého VIP křesílka. Jestli něco na modelingu skutečně nesnáší, jsou to právě přehlídky.Ještě že nemají tolik modelek. Ale i tak ho čeká nejméně hodina hrozné nudy! Pomalým krokem na molo vstoupila Jasmína v černosmadagdových šatech a balerýnkách téže barvy. "Cože? Blalerýnky?" Div, že nevyskočil z křesla. Nechápavě kroutil hlavou. "Jako by nestačilo, že je malinká. Oni jí dokonce nedali ani podpatky!" potichu nadával. Mezitím se na molu objevily i Laura a Mia. "Co ten choreograf vyvádí? To si je neumí ohlídat? Jak si má divák pořádně prohlédnout jedny šaty, když už vidí další? To bude propadák! Chudák Jasmína. Její první přehlídka a už je to katastrofa!" klel Erik. A v tu chvíli to začalo. Ozvala se hudba a pak už to jelo. Hvězdy, stojky, kotrmelce, rondapy, nic nebylo překážkou. Diváci jen zírali s otevřenou pusou. "Fantastické! Váš nápad měl ohromný úspěch! Blahopřeju! Takovouhle velkolepou šou jen tak někdo neviděl. Chacha!" rozplýval se choreograf. "No co, když už musíme na přehlídku, ať to alespoň není nuda, ne?" nazubila se na něj Silvia. A měla pravdu. Díky Jasmíně tedy rozhodně neměly šanci být otrávené. Ujala se organizace všech dalších přehlídek a přímo sršela nápady. Každá další v něčem předčila ty předešlé.

Z převlíkárny už všichni odešli. Všichni? Ale kdeže! U dveří postávala Jasmína. A v kabince si ještě Kathrin dodělávala make-up. Když vyšla, čekalo ji nenilé překvapení. Východ jí zastoupila...ta...děsná Jasmína! Nasadila tedy ten nejsladší úsměv, rozhonutá kolem ní projít, aniž by na ni pohlédla. Jenže Jasmína ji chytla za rukáv: "Počkej, chtěla bych si s tebou o něčem promluvit." "Ale já s tebou ne!" vytrhla se jí nazlobeně. Jenže dívka šla za ní a sdělovala jí to, co měla na srdci: "Chtěla jsem ti říct jen tolik. Vím, že mě nemáš ráda. A vím i proč. Myslíš si, že ti beru Erika. Ale zrovna v tom můžeš být klidná. O chození s ním vážně nemám zájem," vychrlila ze sebe jediným dechem. Kathrin se pomalu otočila a s povýšeným výrazem si ji měřila: "A tohle ti mám věřit? Možná si myslíš, že když jsem úplně blonďatá, tak jsem i úplně pitomá. V tom se ale setsakra mýlíš!" A nasupeně odkráčela pryč.

Erik vstoupil do apartmánu. Ale nikde nikdo. Nechápavě se rozhlížel okolo. A pak se ze zhora ozval dívčí smích. "No jasně, bazén!" Zamířil ke schidišti a schody bral po dvou. Už ve dveřích se rozbíhal a pak skočil. Zvedla se ohromná vlna a on přistál přímo uprostřed chechotajícího se hloučku. Ve vodě byly všechny. Tedy...skoro všechny. Tu, kterou nejvíc hledal očima, tam nenašel. Skrývala se pod slaměným kloboukem a ohromnými skly brýlí na břehu. A zase něco psala! Chvíli s děvčaty skotačil v bazénu, ale co chvíli mu k ní zabloudily oči. Naštěstí pak celá situace připadala Mie trapná, a tak zavolala: "No tak, Jasmi, pojď se taky vykoupat!" Kathrin po ní za to hodila nenávistným pohledem. JAsmína tedy odložila bloček, sluneční brýle i slamák. Poté se pomalým a důstojným krokem vydala ke schůdkům. Když už jí voda sahala k bokům, zaútočil na ni Erik vodou. Ona v mžiku provedla protiútok. A v tu chvíli měl vodů úplně všude - v očích, v nose... "Lasičko jedna!" oklepal se ajako pes. Jedním skokem pak byl u ní. Dal jí ruce kolem pasu a přitáhl ji blíž: "Zasloužila bys potrestat, víš?" smál se na ni. "Pusť mě!" prohlásila rozhodným hlasem. "Ale ale, snad by ses neupejpala!?" tulil se k ní dál bez ostychu. "Tak jinak. DEJ TY PRACKY PRYČ!" trvala na svém. "Hele, nech už toho, jo? Všichni tady už viděli, že se nenecháš snadno zlákat. Tak už přestaň dělat drahoty..." V tu chvíli se z vody vymrštila její nožka a udeřila ho do prsou, až se zapotácel. Než se vzpamatoval, ona už lezla po schůdkách na břeh. Otočila se na něj a smutně prohlásila: "Škoda. Myslela jsem si, že můžeme být přátelé..."Přípravy další přehlídky vrcholily. Ještě zapnout poslední knoflíčky a usměrnit poslední pramínky vlasů a už se bude moci začít. "Jasmíno..." ozvalo se za zuřivě se česající dívkou. "Ano, Kathrin?" Odpověděla, aniž by polevila ve svém úsilí. "Víš...já...chtěla bych se ti omluvit. Asi jsem ti ohledně Erika křivdila." "Ále," mávla Jasmína hřebenem, "To nestojí za řeč. Hlavně, že se všechno vyjasnilo."
Diváci ani tentokrát nezůstali znuděně sedět. Jasmína si očividně libovala v tom, když je mohla šokovat. Modelky nastupavaly na molo jako na normální přehlídce. Každá z nich však držela v náručí nějaké zvířátko. Ta králíka, jiná norka... A komentátor už se vrhl do vysvětlování: "Vážené dámy, vážení pánové, tito roztomilí tvorečkové, které tu dnes vydíte, by mohli skončit jako ozdoba na kabát. První model by mohl mít kapucku z pravé králičiny... a tak podobně. Ale my se rozhodli je tohoto osudu ušetřit. Proto jsme použili pouze náhražky. Tím to ale nekončí. Kdo bude mít zájem, může se s našimi chlupáčky po přehlídce vyfotografovat." A právě v tu chvíli vkročila do světla reflektorů Jasmína. Nádherné černé šaty dopňoval zářivý zelený pás s přeskou a stejně tónované lodičky. To však nebylo vše. Kolem krku se jí, jako šála, obtáčel ohromný hroznýš. Dav zalapal po dechu. Ona se však nenechala vyvést z míry a jako pravá profesionálka se prošla klidně po molu a jako by ni odkráčela do zákulisí.
O fotku s králíčky, morčátky a jinou drobotinou měly zájem hlavně děti. Ty také často na rodičích vyškemrali, aby si mohli jednoho z těchto "modelů" odnést domů. Choreograf, který se této role ujal nestačil valit oči. Jasmína sice slibovala, že jim tito chudáčkové z útulků ne krku nezůstanou, ale přece. Kdo by taky tušil, že i zvířátkům, které měsíce marně čekají na páníčky, pomůže trocha péče a mediální propagace takhle výrazně? K zamyšlené Jasmíně mezitím zamířil jeden mladík: "Smím poprosit o jednu fotku tady s hadem, slečno?" otázal se. "Ale zajisté," obdařila ho zářivým úsměvem. "Řekněte sýr!" Blesk. Nechtěla byste se u mě dnes stavit na skleničku?" podával ji svou vizitku. A jí bylo jasné, že by to neskončilo u sklenky červeného. "Děkuji. Nechci. Myslím, že jste se trochu spletl. Máte před sebou modelku a né lehkou děvu!" zdůraznila mu. "Což to není to samé?" drze vyštěkl. "Ne. Pro mě ne!" vytrhla se mu a utekla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama