Dotknout se hvězd 1/4

18. srpna 2009 v 15:50 | Dragi
Vkročil do místnosti a zkoumavě si prohlížel přítomné slečny. Většinou po nich jen přelétl pohledem. Za víc mu nestály. V očích se jim zaračily jen obavy a prosba: "Vyber mě!" "To bude zase výběr..." odfrkl si tiše. A pak strnul. Jeho pohled spočinul na dívce, která se od ostatních naprosto odlišovala. Ne, že by je předčila zjevem - krásné byly úplně všechny. Ne. Ale zdálo se, že veškerý rozruch okolo se jí vůbec netýká. Svírala své pero a blok. Psala takovou rychlostí, jako by se bála, že jí myšlenky upláchnou, než je stačí zachytit. Najednou, jako by si uvědomila, že je upřeně sledována, zavedla hlavu. Když zjistila, že mu hledí přímo do tváře, nejprve se s rozpaky odvrátila. Pak se ale opět narovnala a s úsměvem mu pohled oplatila. "Přeci jen to tentokrát nebude marné!" blesklo mu hlavou. "Dobrá. Následujte mě, prosím. Vyzkoušíme si, jak umítechodit po molu." Po očku sledoval svou adeptku jak schovává sešit do kabelky a ladně se zvedá. Náhle se zarazil. "Cože? Vždyť má sotva sto šedesát centimetrů!" vyděsil se v duchu. "Ale co, alespoň je roztomilá..."
Snažil se vypadat zaujatě, ale promenádujícím se dívkám nevěnoval ani nejmenší pozornost. Už si vybral, tak proč by se měl namáhat? Konečně prošla i poslední z uchazeček a jeho mučení skončilo. "Děkujeme vám, že jste přišly. Vaše desky nám prosím zanechte u sekretářky. Do tří dnů vám pošleme vyrozumění..." loučil se s nimi se zářivým, ale neupřímným úsměvem. Ta dívenka se však neměla k odchodu. "Copak asi chce?" problesko mu hlavou. "Že by chtěla své kariéře trochu pomoc?" divil se. Ale tato myšlenka mu na tváři vykouzlila zvláštní úšklebek. "Promiňte," nesměle ho oslovila. "To je v pořádku. Co byste si přála?" obrátil se na ni, již opět se svým dokonale falešným úsměvem. Který i tak každé dívce podlomil kolena. "Víte... Toto je můj první casting. A...bohužel svou složku ještě nemám... A abych pravdu řekla, ani nevím, co by v ní mělo být... Mohl byste mi prosím poradit?" Pousmál se. "Pěkně mě doběhla, potvůrka. Tohle jsem vážně nečekal," pomyslel si. "Abych pravdu řekl, nejdůležitější v té složce je adresa, na kterou máme vyrozumění poslat. Potom jsou tam ještě různé fotografie, abychom si připomněli, o koho se vlastně jedná. Takže u vás bohatě stačí, když mi nadiktujete tu adresu." Být to kterákoli jiná, natvrdo jí sdělí, že v tom případě nemá nejmenší šanci. Ale tuhle chtěl. "A nestačilo by, prosím, telefoní číslo?" "Proč?" "No... přijela jsem teprve před půl hodinou. A ubytování jsem si ještě nestačila zařídit..." Bylo vidět, že je jí celá situace nesmírně trapná. až mu jí přišlo trochu líto. "Jak se vlastně jmenujete?" zeptal se pak. "Jasmína, pane." "Tak poslyšte, Jasmíno, abych se přiznal, budoucí modelku pro Gerodina jsem už vybral. Takže bych vám to mohl prozradit už teď." Sklonil se k ní trošku. Byla vážně malinká! "A nebudou ostatní uchazečky naštvané, že to vím dříve než ony?" "To je skutečně tak naivní, nebo to dělá schválně?" ptal se sám sebe. Na ni pak lišácky mrknul: "Ale ony se to přeci nedoví." Usmála se a jemně pohodila hlavou. "Dobrá, jak jsem tedy dopadla?" "Tak, že by byla vážně škoda si na ty tři dny schánět hotel. Naše modelky mají ubytování zařízené v naší vile..." V obličeji se jí zračil neskrývaný úžas. "Děkuji," dostala ze sebe po chvíli. "Ale to nic. Smím vás doprovodit do vašeho nového domova?" galantně jí nabídl rámě.
"Dobré odpoledne, děvčata!" pozdravil, jen co otevřel dveře. "Jé, ahoj Eriku!" vítaly ho jedna přes druhou. "Seznamte se, tohle je naše další modelka. Jmenuje se Jasmína." "Ahoj, já jsem Sofia." "Já Ester." "Georgia." "Melanie" "Lausa" "Mia." .... . Nikdo si ani nevšiml, že se v tom ruchu Erik vypařil. Nové dívce z toho hluku hučelo v hlavě. Vypadalo to, že se s ní všechny tyto modelky chtějí spřátelit. Až na jednu. Ta seděla u stolku v křesílku a s ohromným zaujetím si lakovala nehty. Když dílo dokonala, povýšeně odkráčela do svého pokoje. "Kdo to je?" zeptala se Jasmína. "Ale, z tý si nic nedělej!" mávla rukou...Melanie? Ano Melanie. "Jenom na tebe žárlí," dodala Laura. A Mia hned vysvětlovala: "To víš, doteď byla nejnovější přírůstek ona..." "My jsme jí říkaly, že ji Erik nakonec nahradí novou. Ale to bylo hned řečí. Že jí závidíme jeho lásku a že ona je jeho napořád. Pche! Taky na ni došlo!" skočila do hovoru Ester. Mia po ní hodila káravým pohledem a znovu se chopila slova: "Víš, on Erik vždycky s tou nejnovější modelkou chodí. Kathrin bude chvíli trvat, než se smíří s tím, že i ji nakonec Erik vyměnil za jinou. Za tebe."
Večer, když mumraj konečně utichl, si Jasmína sedla na postel a přemýšlela. Tím, že byla přijata jako modelka, byla automaticky považována za Erikovu dívku. Hrdost se v ní bouřila. Už jen proto, že to od ní všichni čekají, tak to neudělá! "Díky holky, nebýt vás, asi bych se mu na ten lep chytla. Se mnou si ale nikdo rát nebude!" tichounce zašeptala a pak se uložila k spánku.
Další den přišel do jejich apartmánu choreograf, aby s nimi probral příští přehlídku. Jasmína si ho ale na chvíli vzala stranou. "Hmmm, to je zajímavé... Budu to muset probrat s ostatními... Ale zatím to je skvělý nápad..." mumlal si a plynule odcházel. "Co si mu řekla?" vyzvídaly hned. "Uvidíte. Ale nebojte se, bude to stát za to!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama