Dračí jezdec

24. dubna 2008 v 17:36 | Dragi |  Knižní upoutávky
Kdysi skupinka odraků pustila Lem nebes - pradávné dračí sídlo.
Dnes je však "Lem nebes" spíše jen pověstí než skutečným místem. A právě teď nastává situace situace, která draky donutí si na něj znovu vzpomenout. Je totiž jen otázkou času, kdy se lidé se svými buldozery dostanou na dohled údolíčka draků.

Proto se drak Lung rozhodne toto legendární místo najít, aby tam draci našli své nové útočiště. A jeho kamarádka rozpustilá diblice Povídalka letí s ním.
Jejich krysí kamarádka jim poradí, aby se nejprve zastavili u jejího příbuzného. Jeho mapy jsou totiž obzvláště přesné. Když však přiletí do města, kde Gilbert (Krysin strýček) bydlí, nemohou ho najít. A mají veliké štěstí, že potkají malého lidského chlapce Bena, který jim ukáže cestu.
Krysí pán chce ale za mapu zaplatit (s čímž Lung ani Povídalka nepočítali). Naštěstí má Ben, jako plno malých kluků, kapsy plné "pokladů", a tak mapu za některé z nich vymění. Za tuto pomoc mu chce Lung splnit nějaké přání. Jenže chlapec si přeje letět s nimi. Žije na ulici a stejně nemá kam se vrátit. Lung tedy nakonec souhlasí.
Povídalka se snaží číst v mapě, ale špatně poslouchala a tak přistanou přímo uprostřed oblasti označené "velice nebezpečná - lépe se vyhnout". A to přímo před nosem Zlatého nebo-li Žahavé kopřivy, známého lovce draků.
Trpaslíci (Zlatého služebníci) je uvidí a hned běží žalovat svému pánovi. Ten pověří svého homunkulího sluhu - Muší nožku, aby je sledoval. A žalující trpaslík nedostane (jak původně čekal) jeho zlatou šupinu. Ba dokonce mu od dnešního dne musí denně vycídit šupiny tak, aby se leskly.

Lunga a jeho přátele zavěje vítr až do dalšího nebezpečného místa - tentokrát v Africe.

  • Jak se k nim bude chovat tamní profesor?
  • Osvobodí uvězněnou Povídalku?
  • Přežije Lung setkání s baziliškem?
  • Najdou ten Lem nebes?
  • Nebo toto místo skutečně neexistuje?
  • A nechytí je mezitím Zlatý?

To už si přečtěte sami!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama